Son güncelleme: 17 Mart 2013

Yuppi Mobil Uygulama Kullanım Koşulları

Bu belge, sizinle Yuppi Mobil A.Ş. (“Yuppi” ya da “biz”) arasındaki bir sözleşmedir. Aşağıdaki hükümleri lütfen dikkatle okuyunuz. Bu hükümler, aşağıda tarif edilen Gizlilik Politikası ile birlikte (bu Sözleşmedeki ve Gizlilik Politikası içerisindeki hükümler topluca “Anlaşma Şartları” olarak anılacaktır) Yuppi mobil uygulamasına (“Uygulama” olarak anılacaktır) erişiminizi ve uygulamanın tarafınızdan kullanımını, aşağıda tanımlanan herhangi bir medya platformunda tüketicilere sunulan, karşılıklı etkileşimi gerektiren ve bilgiye dayanan her türlü hizmetleri (“Hizmetler” olarak anılacaktır) (Uygulama ve Hizmetler birlikte “Program” olarak anılacaktır) düzenler ve Program’ın kullanıcısı olarak sizinle ve Programın sağlayıcısı olarak Yuppi arasında bağlayıcı nitelikte yasal bir anlaşmayı (“Anlaşma” olarak anılacaktır) tesis eder. Programa erişebilmeniz ve Programı kullanabilmeniz için Anlaşma Şartlarını kabul etmiş olmanız gereklidir. Programı bir sunucudan yükleme, Programa erişim ya da Programın tamamını ya da herhangi bir bölümünü kullanma yoluyla bu Anlaşma ile bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız.

Lisans

Anlaşma Şartları ile bağlı kalmanız koşuluyla, ticari amaçlı olmaksızın sadece sizin tarafınızdan kullanılmak üzere, Program tarafından desteklenen cihazınıza sadece bir (1) kopya Uygulama indirebilir, yükleyebilir ve Hizmetlere erişebilir veya Hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Tarafınızdan, (i) Uygulamanın herhangi bir amaçla kopyalanması, değiştirilmesi ya da dağıtımının yapılması; (ii) Uygulama ya da Hizmetlerin bir başkasına devredilmesi, her ne şekilde olursa olsun kiralanması ya da başka şekilde dağıtımının yapılması; (iii) Uygulama ya da Hizmetlerin tersine mühendislik, kaynak kodu dönüştürme ya da başka şekilde türevlerinin üretilmesi; (iv) Uygulama ya da Hizmetlerin işlevlerinin başka kullanıcılar tarafından da yararlanılmasının herhangi bir şekilde temin edilmesi; ya da (v) her bir cihaz için birden fazla kullanıcı hesabının kullanılması ya da Hizmetlerin, Anlaşma Şartlarına aykırı olarak, yasadışı amaçlarla yasaya aykırı şekilde kullanımı mümkün değildir. Yuppi ya da ona bağlı lisans sahipleri tarafından sahip olunan ya da kontrol edilen bir fikri mülkiyet hakkı kapsamında burada tarif edilen lisans dışında size zımni ya da açık herhangi bir şekilde bir başka hak veya lisans tanınmamıştır.

Bildirim Mesajları

Sağladığımız hizmetlerin bir parçası olarak, doğrudan size iletilen ya da programın bir parçası olan bildirim mesajları, yerel istemci bildirimleri, metin mesajları, uyarılar, e-posta ya da başka şekilde mesajlar (“Bildirim Mesajları”) alabilirsiniz. Bildirim mesajlarının alınma ayarlarını mobil cihaz ayarlarından yada Programın sağladığı ölçüde uygulama içerisinden kontrol edebilirsiniz (nadiren iletilen önemli hizmet duyuruları ve yönetici mesajları hariç olmak üzere); Hizmetler yolu ile ya da telefonun işletim sistemini kullanarak bildirim mesajlarını etkinleştirebilir ya da devre dışı bırakabilirsiniz.

Kayıt

Programdan ve sunulan hizmetlerden faydalanmanız için kullanıcı hesabı açmanız gerekmektedir (“Hesap”). Uygulama ile entegrasyona sahip Sosyal medya sistemleri üzerinden Yuppi’yi kullanmak istediğiniz takdirde;Sosyal medya hesabınızda bulunan ad-soyad,cinsiyet,yaş,e-posta ve sizi tanımlayabileceğimiz (sosyal medya hesabını ID)gibi kullanıcı bilgileriniz ile hesabınız oluşturulur.

Kullanıcı hesabı oluşturma sırasında sizden bir kullanıcı adı ve şifre seçmeniz istenecektir. Sizin onayınızla gerçekleştirilmiş olsun ya da olmasın Hesabınızı kullanan 3.şahışlar tarafından gerçekleştirilen her türlü faaliyet ve eylem dahil olmak üzere sizin sorumluluğunuzda olduğunu ve şifrenizi kimseyle paylaşmayacağınızı kabul edersiniz. Hesabınızın ya da şifrenizin yetkisiz kullanımı durumunda lütfen bizi derhal bilgilendiriniz. Bu zorunluluklara uymamanız sonucu ortaya çıkabilecek kayıp ya da zararlardan “Yuppi” sorumlu tutulamaz. Tarafınızdan,Kullanıcı hesabı oluştururken ve güncellerken verilen bilginin doğru, kesin, güncel ve tam olduğunu beyan edersiniz. Hesap açarak; (i) Anlaşma Şartlarını tamamlayan elektronik araçların ve Anlaşma Şartları uyarınca verilen her türlü bildirimin kullanımına; (ii) Hizmetlerden yararlanılmasına ait size özel bilgiler ya da Anlaşma Şartlarının takibine dair bilgilerin elektronik kayıtlarının kullanılması hususlarına onay verdiğiniz kabul edilmektedir.

Yuppi Puanların Kazanılması

Yuppi Puanların kazanılması için öncelikle uygulamayı açmanız gerekmektedir. Uygulamayı kullanırken mobil cihazınızın internet bağlantısı olmalıdır.Bir işyerine uğrama karşılığında Yuppi puan kazanmak için ilgili işyerinin çalışma saatleri içerisinde ilgili alanda fiili olarak bulunmanız gerekmektedir. Yuppi puanlarınızı başka üyelere ya da başkalarına devredemez, başkalarından ya da başka üyelerden Yuppi puan satın alamaz, Yuppi puanlarınızı başka bir üyeye ya da başka herhangi birine ait Yuppi puanlarla veya birden fazla cihanız için farklı e-posta ile oluşturduğunuz hesapları ve puanları birleştiremezsiniz.

Kendiliğinden Sona Erme

Yuppi tarafından aksi belirtilmediği sürece Yuppi puanlar, kullanılmadığı ya da ifası talep edilmediği takdirde de geçerliliğini korur.Ancak Yuppi Puanların kullanılmak üzere “Kuppi” ‘ye çevrilmesi halinde süresinde kullanılmayan “kuppi” lere karşılık gelen Yuppi puanlar yeniden hesabınıza eklenmez.

Yuppi, puan türlerini ve üyelerin, Yuppi puanları ya da benzeri puanlar kazanma ya da bunların ifasını gerçekleştirme yöntemlerini, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir nedenle, yetki tamamen kendisine ait olmak üzere, değiştirme, ekleme ve çıkarma hakkını saklı tutar.

Eğer Yuppi puanların hesabınıza olması gerektiği şekilde işlenmediğini düşünüyorsanız, web sitesindeki "Bize Ulaşın" bölümünden, söz konusu hatanın ortaya çıktığını düşündüğünüz andan itibaren 3 gün içerisinde lütfen durumu Yuppi'ye bildirin. Yuppi mümkün olan en kısa süre içerisinde talepte bulunulan hususları araştırıp Yuppi nezdinde kaynaklanan teknik bir sorun olması halinde düzeltecektir. Tespit edilen teknik sorunlar dışında insiyatif Yuppi’ye aittir. Eğer Yuppi puanların kazanıldığını iddia ettiğiniz sırada bulunduğunuz yeri, Uygulamada ya da mağazada gerçekleştirdiğiniz işlemi tam olarak belirleyemezse hesabınıza geçirilmesi gerektiğini düşündüğünüz söz konusu puanların hesabınıza geçirileceğini garanti etmez. Diğer nedenlerin yanında, mağazaya giriş ya da ürün kodu taramasına, işlemin onaylanmasına ilişkin erişim sağlayıcınınız yada diğer teknik sorunlar eyleminizin tespit edilememesine ve Yuppi uygulaması tarafından kesin bir şekilde onaylanamamasına yol açabilir. Bir yandan bu tür aksiliklerin yaşanmaması için gereken çabayı göstermemize rağmen, her şekilde, Yuppi ya da diğer puanlarınızın kaydedilmemesi durumunda bizimle beraber, iştiraklerimiz ya da iş ortaklarımız sorumlu tutulmayacaktır. Bu tip durumlar ile karşılaşmamak için uygulamanın kullanımı esnasında her zaman cihazınızın bağlantı ayarlarını kontrol etmelisiniz.

Kazanılmış Yuppi ya da diğer ödüllerin Kullanılması

Kazanılmış Yuppi puanlarınızı kullanarak , Yuppi uygulamasının “Harca” bölümünde yer alan çeşitli ödüllerden birini belirlenen süre boyunca ve ödül kaldığı sürece seçebilirsiniz. Ödülü almak için, seçili öğeyi tıklatın ve sonra çıkan talimatları takip edin. Bazı ödüllerin alınabilmesi için, cep telefonunuz veya başka bir cihazınıza ulaşan ya da e-posta yolu ile gelen ve satış görevlisine sunmanız gereken özel bir kod (Kuppi) alabilirsiniz. Ödülleri alabilmeniz için talimatlar sırasında cep telefonunuzda beliren kodu mağaza yetkilisine süresi içerisinde ibraz etmeniz gerekmektedir ve bu süreç mağaza tarafından kontrol edilir ve Yuppi bu süreçten sorumlu değildir. E-postalar belirttiğiniz e-posta adresine gönderilecektir.Yuppi, ödüller listesini periyodik olarak değiştirebilir ve herhangi bir nedenle herhangi bir zamanda ödüller için gereken Yuppi puan değerlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Yuppi herhangi ödül tedarikçisi olmayıp ödülün uygun değer veya durumda teslim edilmesinden de sorumlu değildir. Ödüle ilişkin bir iddianız olduğunda doğrudan ödül tedarikçisi ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Yuppi puanlarınızı kullanarak ya da “Kuppi” ye çevirmeden seçeceğiniz yada faydalanacağınız hizmet/ ürün bilgisi için öncelikle ilgili işyerinden ürüne ait stok bilgisini teyit etmelisiniz , teyit işlemi yapmadan Yuppi puanlarınızı kullandığınız takdirdeürün/hizmetten faydalanamamanız nedeni ile puanlarınızın geri iadesi mümkün değildir.

Yuppi puanların hiçbir nakit değeri yoktur ve yalnızca bu programda sunulan ödülü almak üzere harcanabilirler bizden yada üye iş yerinden kazanılan puanların paraya çevrilmesi yada ilanı yapılmamış ürün/hizmetler için kullanılması talep edilemez Yuppi puanlar herhangi bir zamanda kullanıcının sözleşme koşullarına aykırı davranması halinde Yuppi tarafından iptal edilebilir. Ödül kazanmak için yapılan tüm Yuppi harcamaları kesindir. İadeler, değişimler ve kazanılan ödül ile ilgili her türlü garanti dahil diğer hususlar Ödül tedarikçisi tarafından ürüne dair belirlenen şartlar tarafından yönetilir ve Yuppi sorumluluğunda değildir. Bazı Ödüllerde kısıtlamalar bulunabilir. Ödüllere ilişkin şartlar Uygulamada açıklanmıştır. Yuppi programına dahil olan işyerleri her zaman değişebilir. Programın bir parçası olarak kazanılan Ödüller nedeniyle ödenmesi gereken her türlü vergi aksi belirtilmediği sürece size aittir. Yuppi uygulamasında resmedilen Ödüller ile teslim alınan Ödüller üreticinin güncellemeleri,ışık,reklam boyutu gibi nedenler ile tam olarak aynı renkte ve ölçüde olmayabilir bu nedenle Yuppi puanlarınızı kullanmadan önce işyerinde bulunan ödüllere göz gezdirerek hakkınızı kullanıp kullanmamaya karar vermelisiniz.

Hesabın Kapatılması/İptal edilmesi

Konu bölümünde "Lütfen Yuppi Üyeliğimi İptal Edin" yazılı bir e-posta mesajını yuppimobile@yuppimobile.com adresine gönderip, Programdan ayrılma talebinde bulunarak Hesabınızı her an kapatabilirsiniz. Yuppi üyeliğinizi iptal etmekle adınıza kayıt edilmiş olan Hesap ile birlikte Yuppi ve diğer puanlarınız derhal silinecektir. Yuppi,iptal talebinin sizin tarafınızdan gönderilip gönderilmediğinin teyidi alabilir,ek sorular sorulabilir.Ancak her halükarda hesabınızda bulunan iletişim bilgileri ve kayıtlı verileriniz dışında başka bir bilgi ile tarafınıza ulaşılmaya çalışılmaz.İptal işlemi ile birlikte silinen veriler arasında yasal olarak tutmamız gereken ve ticari iş birlikleri nedeni ile sonradan teyidi gereken hususları içerir bilgi ve veriler nezdimizde saklanmaya devam eder.

Programın kötüye kullanımı, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Anlaşma Şartlarına, Program politika ve usullerine uyulmaması ya da Programın Yuppi tarafından tarif edilen her türlü usulsüz kullanımı, Hesabın, Yuppi'nin tasarrufunda fesih, iptal ve askıya alınması ve/veya tahakkuk eden bütün Yuppi ve benzeri puanların kaybedilmesi ve hatta gelecekteki programlardan da diskalifiye edilme sonucunu doğurabilir.

Gizlilik

Amacımız, Programı sizin için olabildiğince iyi, kullanışlı ve ödüllendirici hale getirmektir. Bunu yapabilmek için, programı kullandığınız sırada elde edilen bilgiyi toplamaya ve işlemeye ihtiyaç duyarız. Bu sözleşmenin bir parçası olan "Gizlilik Politikası" nda (http://www.yuppimobile.com/hizmetler) esasları detaylı bir şekilde belirtildiği üzere, sizinle ilgili bazı kişisel verileri topluyoruz. Programı kullandığınızda, Yuppi, İçerik (aşağıda tanımlanmıştır) alıp vererek programın tarafınızdan kullanımına dair bilgilerinize erişir. Uygulamayı kullanarak, programa tarafınızdan erişim ya da programın tarafınızdan kullanımı sırasında sağlanan bilgilerinizin ve bazı durumlarda üçüncü taraflarca Programa sağlanan bilgilerin Gizlilik Politikası ile tarif edildiği şekilde tarafımızdan toplanması, kullanılabilmesi ve ifşa edilmesine rıza göstermiş olduğunuz varsayılacaktır. Size Programı sağlayışımızın bir parçası olarak, hizmet duyuruları ve yönetici mesajları gibi (Hizmet İletişimi) hizmetle ilgili bazı bildirimlerde bulunabiliriz. Reklamları içermeyen bu Hizmet İletişiminin, iptal edilmesi tarafınızdan mümkün olmayıp Hesabınızın ve Hizmetlerin bir parçası olarak kabul edilir.

Ödeme

Uygulama ve Hizmetler kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır. Şu anda düşünmese bile Yuppi herhangi bir anda Hizmetlerin kullanılmasından dolayı bir ücret belirleme hakkını saklı tutar. Hizmetlerin kullanımı için bir ücret belirlenmesi durumunda, Hizmetlerin devre dışı bırakılabilmesi için size en az 15 gün süre tanınacaktır. Böyle bir durumda Hizmetleri devre dışı bırakırsanız, Yuppi, hesabınızdaki Yuppi veya diğer puanları bildirim tarihinden itibaren iptal edecektir.

İçerik

Programın bazı bölümleri size metin, resim, grafik ve benzeri diğer içeriğin Hizmetler kanalı ile görüntüleme ya da yayınlama amacıyla yüklenmesi ya da iletilmesi olanağını tanıyabilir. Yuppi'ye içerik ileterek, Yuppi tarafından lisanslanabilecek, devredilebilecek kullanma, üretim, dağıtım, içerik türevlerinin üretilmesi; Hizmetlerle ve Yuppi'nin (ve onun halefinin) yürüttüğü işlerle bağlantılı olarak Programın tamamının ya da bir kısmının (ve bu yollu türetilmiş işler de dahil) herhangi bir medya formatında ya da herhangi bir medya kanalı yolu ile tanıtımı, dağıtımı da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere görüntülenmesi ve kullanılması yetkisini işbu anlaşma ile Yuppi'ye, telif hakkından feragat etmiş olarak vermiş olursunuz. Hizmetler kullanılarak herhangi bir resim ya da başka bir içerik yayınlarsanız, sizin tarafınızdan belirlenen ayarlar uyarıca, bu içerik Facebook benzeri sosyal ağlar üzerinde başkaları tarafından görülebilir ve paylaşılabilir. Sosyal ağlara ilişkin hakların ve ayarların yönetimi ilgili sosyal ağın belirlediği sınırlarda mümkün olup Yuppi’nin işbu ayarlara müdahale etme imkanı yoktur.Bu nedenle gizlilik ve diğer hususlarda sosyal ağların kullanım koşullarına tabi olursunuz.

(i) Gizlilik ve yayın hakları da dahil başkasına ait bir fikri mülkiyet hakkının konusu olan ya da kişiye özel olmayan ya da Spam olarak nitelendirilebilecek nitelikte; (ii) yanlış ya da eksik bilgi niteliğinde; (iii) yasa dışı, müstehcen, suç kabul edilen, küçük düşürücü, tehdit içeren, pornografik, taciz, nefret, ırk veya etnik kökene dayalı saldırgan veya hukuki sorumluluk doğuran, adli olarak saldırı olarak tanımlanan, herhangi bir yasayı ihlal eden veya benzeri uygunsuz durumu teşvik eden; (iv) reklam, "saadet zinciri" ya da benzeri zincir mesaj şeklinde taciz eden ya da (v) başka bir kişiyi taklit eden; bir içeriği yükleme ya da yayınlama yolu ile sunmayacağınızı kabul etmiş sayılırsınız. Yuppi herhangi bir içeriği ya da bu içerik ile sunulan düşünceyi, tavsiyeyi, öneriyi onaylama durumunda olmadığı gibi İçerik ile ilgili her türlü sorumluluğu da açıkça reddeder. Herhangi bir içeriğin uygunsuz ve Şartlara uygun olup olmadığı yolunda karar verme yetkisi Yuppi'ye aittir ve Şartlara aykırı içeriğin yüklenmesi nedeniyle İçerik yükleme yetkinizin tarafımızdan iptali ve söz konusu içeriğin kaldırılması hiç bir bildirimde bulunmaksızın her zaman mümkündür. Mahkeme kararı ya da kamu otoritesi tarafından talep edildiği takdirde Şartları ihlal eden içeriği paylaşan ya da buna erişimi temin eden herkesin kimliği bildirilecektir.

Bir başkasına ait fikri mülkiyet hakkını ihlaliniz durumunda, bu hakkın sahibi ya da yasal vekili tarafından Yuppi’ye yapılacak bildirimi müteakip Hizmetlere erişiminizin iptal edilmesi Yuppi’nin politikasıdır. Yukarıdakilerle sınırlı kalmamak kaydıyla, size ait bir çalışmanın bir telif hakkının ihlali şeklinde kopyalandığını ve kullanıldığını düşünüyorsanız Telif Hakkı Danışmanımıza aşağıdaki bilgileri temin edin: (i) telif hakkının sahibi adına hareket etme yetkisi olan kişinin elektronik ya da ıslak imzası, (ii) ihlal edildiğini düşündüğünüz telif kapsamındaki çalışmanın tarifi, (iii) ihlal edildiğini düşündüğünüz telif hakkının kullanıldığı malzemenin Hizmetler içerisinde bulunduğu yer, (iv) adres, telefon ve e-posta adresi bilgileriniz; (v) tartışmaya konu olan kullanmanın, telif hakkı sahibi, temsilcisi ya da hukuken yetkilendirilmiş olmadığına dair yazılı niyet beyanı, (vi) telif hakkı sahibi ya da sahibi adına hareket eden yetkili temsilcisi olduğunuza ve yukarıdaki sunacağınız bilgilerin doğru olduğuna, aksi durumun yasal yalancı şahitlik ve diğer cezai hükümlere tabi olacağına dair ifadeniz

Yarışma ve Çekilişler

Yuppi, zaman zaman, usul ve esasları ayrı Hükümler (“Kurallar”) tarafından düzenlenen yarışma ve çekilişler önerebilir. Bu Kurallar, katılabilme koşulları, ilave hükümler ve koşullar, kişisel bilgilerinizin nasıl kullanılabileceğine dair bilgiler ve diğer zorunluluk ya da bilgileri içerebilir.

Yarışma ya da çekilişlere katılmaya karar vermeden önce ilgili kuralları okumuş olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız. Yarışma veya çekilişe katılmakla Kurallar ile bağlı olduğunuzu ve uymak zorunda olduğunuzu kabul edersiniz.

Kısıtlamalar

Programın erişimi ve kullanımı sadece yasal amaçlarla mümkündür. Programın amacına uygun olmayan herhangi bir davranışta bulunmayacağına ya da her şekilde hile ile Programı kötüye kullanmayacağına rıza gösteriyorsunuz. Hizmetlerin tarafınızdan kullanımı ile ilgili olarak mevcut yerel, ulusal, uluslararası kanun ve diğer mevzuat ile bağlı olacağınızı ve aşağıda sayılı eylemleri gerçekleştirmeyeceğinizi kabul etmiş sayılırsınız:

Bu tür yasaklanmış faaliyetler içerisine girildiğinde ya da Anlaşma Şartlarından birinin ihlalinde, Yuppi kazanılmış puanlar dahil olmak üzere size tanınan her türlü ödül veya faydaları geri alma ve hesabınızı kapatma hakkını saklı tutar.

Anlaşmanın Feshi, Sona Ermesi

Yukarıda açıklandığı gibi Uygulama aracılığıyla hesabınızı silerek veya Yuppi’ye bildirim göndermek suretiyle herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle Hesabınızı kapatabilirsiniz. Herhangi bir fesih durumunda, Hesabınız artık erişilebilir olmayacaktır. Herhangi bir fesih talebi Yuppi tarafından böyle bir talebin alınmasından itibaren 30 gün içinde ele alınacaktır. İşbu süre,sözleşmede belirtilen haklarınızı ve sorumluluklarınızı etkilemeyecektir.

Anlaşma Şartlarını ihlal etmeniz durumunda, Yuppi, tamamen kendi takdiri ile ve size önceden bildirimde bulunmaksızın, Hizmetlerine erişiminizi hemen sonlandırabilir, askıya alabilir ve Hizmetlerden veya sunucularımızdan (sizin tarafınızdan sağlanan herhangi bir İçerik de dahil olmak üzere) herhangi bir materyali kaldırabilir. Herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle bakım yapmak ya da gerekiyorsa Hizmetlerin herhangi bir kısmını durdurmak da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere başka nedenlerle de Hizmetlerin veya Hizmetlere erişiminizin tarafımızdan sona erdirilmesi hakkı saklıdır. Fesih halinde, Anlaşma Şartları kapsamında size verilen tüm lisanslar ve diğer haklar derhal sona erecektir. Yuppi, Hizmetlerin veya Hizmetlerin tarafınızdan kullanımının feshi nedeniyle size veya başka bir kişiye karşı sorumlu olmayacaktır. Herhangi bir fesih veya askıya alma durumunda, Hizmetlere sunmuş olduğunuz herhangi bir bilgiye (İçerik dahil) artık tarafınızdan erişilemeyecektir. Ayrıca, Yuppi , veritabanında Hesabınıza dair herhangi bir bilginin saklanması ya da size veya herhangi başka kişiye iletilmesi bakımından hiçbir sorumluluk taşımayacaktır.

Mülkiyet

Hizmetler ve Uygulama, telif hakkı ve markaları düzenleyen yasalar ile Türkiye ve yabancı ülkelerdeki diğer yasalar tarafından korunmaktadır. Yuppi ve ona bağlı lisans sahipleri Hizmetler ve Uygulama içerisinde ya da Hizmetler ve Uygulamaya ait tüm hak, unvan, menfaat ve bağlı her türlü fikri mülkiyet haklarının münhasıran sahibidir. Telif hakkı, ticari marka, servis markası ya da Hizmetler veya Uygulamaya eşlik eden ya da onun bir parçası olan diğer mülkiyet hakkı bildirimlerini ortadan kaldıramaz, değiştiremez veya belirsizleştiremezsiniz. Açıkça Anlaşma Şartları ile izin verilen durumlar haricinde Hizmetleri kopyalamak, uyarlamak, değiştirmek, türev ürünlerini hazırlamak, dağıtmak, lisansını vermek, satmak, devretmek, kamuya açık gösterim ve uygulamada bulunmak, iletmek, yaymak, yayımlamak ve benzer şekilde Hizmetleri amacı dışında kullanmak mümkün değildir. Hizmetlerin veya Uygulamanın geliştirilmesi amacıyla yaptığınız herhangi bir geri bildirim, yorum ve öneri ("Geri Bildirim") münhasıran Yuppi’nin mülkiyetinde olacak ve Geri Bildirime ait tüm mülkiyet, unvan ve çıkar hakları gayrikabili rücu olarak tarafınızdan Yuppi’ye temlik edilecektir.

Üçüncü Taraf Hizmetleri, Web siteleri ve Kaynakları

Hizmetler, üçüncü taraf hizmetleri, web siteleri ya da kaynaklarınca sağlanan içerik ya da hizmetler ve/veya üçüncü taraflara bağlantılar içerebilir. Yuppi, üçüncü taraf politikalarının mevcudiyeti, doğruluğu, Yuppi politikaları ile uyumu veya yasallığı ile bağlı değildir ve bu tür web sitelerini, hizmetleri veya kaynakları veya bu web siteleri ile hizmetlerle ya da kaynaklarla sunulan içerik, ürün veya hizmetleri teyit etmez. Bu tür web siteleri, hizmetler veya kaynakların kullanımından kaynaklanan tüm risk tamamen size aittir.

Hukuki Sorumluluk

Programı kullanımınız sizin takdirinize bağlı ve olası riskler sizin sorumluluğunuz altındadır. Hizmetler ve/veya Uygulamayı kullanımınız sonucunda ortaya çıkan herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaza zarar, veri kaybı, veya diğer zararlar için Yuppi sorumlu olmayacaktır. (i) Hizmetlerin, güvenlik, doğruluk, güvenilirlik, performans, uygunluğu veya (ii) Hizmet ve/veya Uygulamaların hatasız olacağı ya da olabilecek hataların hemen düzeltileceği hususlarında herhangi bir garanti sağlanmamaktadır. Hizmetlere erişmek veya kullanmak için kullandığınız herhangi bir cihaz ile ilgili erişim sağlayıcı tarafından tahsil edilen herhangi bir erişim veya uygulamaya dair kullanım ücretleri için YUPPİ sorumlu değildir.

(i) Bilginin yanlış veya eksik dökümü, (ii) Hizmetler veya Uygulama ile ilişkili veya tarafınızdan kullanılan cihaz veya yazılımla ilgili herhangi bir problem, (iii) makul kontrolümüz dışında insan hatası, (iv) herhangi bir telefon veya elektronik iletim şebekesinin hat arızası veya hat kesintisi nedeni ile Uygulama veya Hizmetlere erişememeden /erişim sırasında hat kesilmesi nedeni ile kazanılamayan yada kullanılamayan puanların kaybından Yuppi sorumlu olmayacaktır.

Yuppi Hizmetler ve/veya Uygulama ile ilgili ya da onlardan kaynaklanan ya da onlarda oluşan, teknik arıza nedeniyle veya yanlışlıkla gönderilen Bildirim Mesajları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, teknik arıza veya hata için hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir. Yuppi, hata ya da arızalardan haberdar olur olmaz hızla bu tür hataları düzeltmek için makul çabayı gösterecektir. Eğer yanlışlıkla Bildirim Mesajı aldığınızı düşünüyorsanız ya da başka teknik arızalarla karşılaşırsanız hemen bizimle irtibata geçin.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

HİZMETLER VE/VEYA UYGULAMANIN TARAFINIZDAN KULLANIMI İLE BAĞLANTILI OLARAK YUPPİ, ÇALIŞANLARI, MÜDÜRLERİ YA DA TEMSİLCİLERİ, ORTAYA ÇIKAN/ÇIKABİLECEK DOLAYLI, TESADÜFİ, ÖZEL, CEZAİ ZARARLAR İÇİN, HASAR ÖNGÖRÜLEBİLİR OLSUN OLMASIN VEYA SÖZ KONUSU ZARAR OLASILIĞI HUSUSUNDA YUPPİ BİLGİLENDİRİLMİŞ OLSUN OLMASIN SORUMLU OLMAYACAKTIR. Buna ek olarak, zaman zaman, çeşitli kuruluşlar size sunulan Hizmetin bir parçası olarak ödül puanları, teklifler ve diğer ödüllere sponsor olabilirler ("Sponsorlar"). Sponsorların Anlaşma Şartlarının üçüncü taraf lehtarları olduğunu ve onları doğrudan uygulamaya yetkili olduklarını ve İşyerleri/sponsorlar tarafından verilen ödüller/indirimler ve diğer kazanımlara tabii olan hizmet ve ürünlere ilişkin her türlü sorun ve uyuşmazlığın tarafının ürün/hizmeti sunan işyeri/sponsor olduğunu kabul edersiniz.

Genel Hükümler

İşbu sözleşme ve taraflar arasında çıkabilecek uyuşmazlıklar Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabi olacaktır. Bu Anlaşma ile ilgili veya bu Anlaşmadan kaynaklanan herhangi bir uyuşmazlıkta yetkili mahkeme İstanbul Mahkemeleri olup taraflar yetki hususunu kabul etmişlerdir.

Programın herhangi bir bölümünün veya tümünün herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın değiştirilme veya tamamen kesilmesi veya Anlaşma Şartlarının değiştirilmesi Yuppi’nin münhasır yetkisindedir; güncellemeler http://www.yuppimobile.com/TOU adresinde ilan edilecektir. Değiştirilmiş tüm hükümler Yuppi web sitesinde yayınlandıkları tarih itibari ile geçerli olacaktır ve Program' a kayıtlı tüm hesaplara ve Üyelere uygulanacaktır. Değiştirilmiş şartlardan herhangi biri sizin için kabul edilebilir değilse, Hizmetleri kullanarak Hesabınızı durdurma ve mümkün olduğunda, sonlandırma veya iptal etme yoluna gidebilirsiniz. Hizmetlere erişerek ya da kullanmaya devam ederek, Uygulama ve/veya Hizmetlerde tarafımızdan yapılan ve sitede yayınlanan yeni şartlar ve koşullar ile bağlı olmayı kabul etmiş sayılırsınız. Programın askıya alınması veya iptal edilmesi durumunda üye, e-posta veya Uygulama ya da mevcut diğer yollarla bilgilendirilecektir.


Eğer Anlaşma Şartları hakkında herhangi bir sorunuz varsa, destek@yuppimobile.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.